Rektoren der Universität

Geschichte der Universität
Rektoren der Universität
Kunstwerke
auf dem Veszpremer Campus
Pantheon der Universität
Gedenkstätten auf dem Veszpremer Campus Genrebilder

 

Dr. Polinszky Károly egyetemi tanár 1949.08.19.–1950.12.31-ig kurátor, 1951.01.– 1952.07.31-ig dékán

Dr. Károly  Polinszky
Universitätsprofessor

Curator zwischen 19. 08. 1949. und 31. 12. 1950.

Dekan zwischen 01. 01. 1951. und 31. 07. 1952.

Dr. Bereczky Endre egyetemi tanár 1952.08.01–1953.09.30-ig dékán

Dr. Endre Bereczky 
Universitätsprofessor

Dekan zwischen 01. 08. und 30. 09. 1953.

Dr. Nemecz Ernő egyetemi tanár 1953.10.01–1954.09.14-ig dékán

Dr. Ernő  Nemecz
Universitätsprofessor

Dekan zwischen 01. 10. 1953. und 14. 09. 1954.

Dr. Polinszky Károly egyetemi tanár 1954.09.15–1962. 08.31-ig dékán, 1962. 09.1–1963. 12. 31-ig rektor

Dr. Károly  Polinszky
Universitätsprofessor

Dekan zwischen 15. 09. 1954. und 31. 08. 1962.

Rektor zwischen 01. 09. 1962. und 31. 12. 1963.

Dr. László Antal egyetemi tanár 1964.01–1966.07.31-ig rektor

Dr. Antal László
Universitätsprofessor

Rektor zwischen  01. 1964. und 31. 07. 1965.

Dr. Káldi Pál egyetemi tanár 1966.08.01–197107.31-ig rektor

Dr. Pál Káldi
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 08. 1966. und 31. 07. 1971.

Dr. Nemecz Ernő egyetemi tanár 1971.08.1-1980.06. 30-ig rektor

Dr. Ernő  Nemecz
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 08. 1971. und 30. 06. 1980.

Dr. Inczédy János egyetemi tanár 1980.07.01-1981.06.30-ig rektor

Dr. János Inczédy 
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 07. 1980. und 30. 06. 1981.

Dr. Heil Bálint egyetemi tanár 1981.07.01-1989.06.30-ig rektor

Dr. Bálint Heil 
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 07. 1981. und 30. 06. 1989.

Dr. Liszi János egyetemi tanár 1989.07.01-1995.06.30-ig rektor

Dr. János Liszi
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 07. 1989. und 30. 06. 1995.

Dr. Győri István egyetemi tanár 1995.07.01-1998.06.30-ig rektor

Dr. István Győri
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 07. 1995. und 30. 06. 1998.

Dr. Gaál Zoltán

Dr. Zoltán Gaál
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 07. 1998. und 30. 06. 2007.

Dr. Rédey Ákos egyetemi tanár 2007.06.01– jelenleg is rektor

Dr. Ákos Rédey
Universitätsprofessor

Rektor zwischen 01. 07. 2007 und 30. 06. 2011.

 Dr. Friedler Ferenc

Dr. Friedler Ferenc
Universitätsprofessor

Rektor seit dem 01. 07. 2011 auch gegenwärtig

last update: 2012, march 26 - 14:45