GYIK - Hallgatói tankönyv- és jegyzettámogatás

Beiratkozás Szolgáltatásaink Hallgatói
tankönyv- és jegyzettámogatás

Levéltár

Kik jogosultak a támogatásra?
- Államilag finanszírozott (a képzési időn belül) nappali tagozatos, aktív hallgatók.

Mennyi a támogatás összege?
- Félévente változhat, több tényezőtől is függ. Az utóbbi félévekben 3300 Ft. körül volt.

Honnan tudom meg, hogy mennyi pénzem van még?
- A Könyvesboltokban, ha leolvassák a kártyát, meg tudják mondani.
- A Könyvesbolt webáruházában.

Elveszett a kártyám...
- Az M épületi könyvesboltban jelentse be, ott készítenek újat (pár nap átfutási idővel). Az új kártya elkészítéséért viszont 500 Ft-ot kell fizetni.

Mire jó a hallgatói kártya?
- Több dologra:

• Az arra jogosultaknak erre a kártyára érkezik a hallgatói támogatás összege, ami levásárolható a Könyvesboltjainkban.
  • Ezzel a kártyával vehetők igénybe a Könyvtár szolgáltatásai.
  • Saját kiadású könyveinkből a Könyvesboltjainkban 20% kedvezményt adunk a kártyával vásárlóknak.

Mire lehet elhasználni a hallgatói támogatást?
- Könyvesboltjainkban levásárolható a támogatás összege: könyveket, jegyzeteket, füzeteket, CD-t, DVD-t, stb. lehet venni (kivétel: ajándéktárgyak). Könyvesboltjainkban ún. egységeket is vásárolhat, amelyek felhasználhatók a Könyvtárban fénymásolásra, nyomtatásra, szkennelésre, spirálkötésre.

Szükségem lenne egy könyvre, ami a könyvesbolti kínálatban nincs meg. Mi a teendő?
- Ki kell tölteni a Könyvesboltban egy rendelési űrlapot (olvashatóan!). A hallgatói támogatás ilyenkor is érvényesíthető.

Mikor kerül vissza az előző félévekről megmaradt összeg?
- Ha a beiratkozási és a pótbeiratkozási időszak is letelt, illetve a fontosabb változások bekerültek a Neptun-rendszerbe.

Mikor írják jóvá az új félévi támogatást?
- Az ún. "keretfelosztó" DSZB (Diákszociális Bizottság) ülés után. Általában október, illetve március eleje táján.

Úgy érzem, kevesebb összeg van a kártyámon, mint amennyi járna. Hogyan/kinél tudok rákérdezni?
- Személyesen a Kiadó munkatársainál: a Könyvtár (M épület) 016-os szobájában, vagy e-mailben.

utolsó frissítés: 2012, június 18 - 14:54