Könyvtárközi kölcsönzés

Elérhetőség:
Cím: 8200 Veszprém, Wartha Vince u. 1. Könyvtár (M épület) III. emelet, 308/2-es szoba.
Postacím: 8200 Veszprém, Egyetem u. 10.
e-mail: kkk@almos.vein.hu
Telefon: +36-88-624193, +36-88-624275

A könyvtárközi kölcsönzés feltételei: Irodalomkérő lap kitöltése, letölthető innen, témavezető, tanszékvezető vagy oktató aláírása, könyvkölcsönzés esetében. (Az oktató vállal felelősséget a könyv visszahozataláért.) Oktatók részéről témaszám, hallgatók részéről pedig bejelentett lakcím megadása szükséges, a könyvtárközi kölcsönzés során felmerülő költségek fedezéséhez. (Ez hallgatók esetében sárga postai csekken történik.) Mindenképpen jelezni kell a könyvtáros felé, hogy az igényelt dokumentumokat külföldről is kérik e, vagy pedig csak magyarországi könyvtárakból. Mivel ODR tagkönyvtár vagyunk, könyvtárközi kölcsönzés esetén érdemes az Országos Dokumentum-ellátási Rendszer adatbázisát használni, a gyorsabb hazai beszerzés érdekében.

Az árak az alábbi táblázatban találhatók.

Könyvtárközi kölcsönzés
Folyóiratcikk másolás:
Saját állományból - hallgatóknak, oktatóknak:
12,- Ft/oldal
Saját állományból - külső megrendelőknek:
25,- Ft/oldal + 200,- Ft postaköltség
Más könyvtár állományából:
A küldött számla szerinti összeg
+ postaköltség
Könyvtárközi könyvkölcsönzés:
Saját és más hazai könyvtárakból:
Postaköltséggel együtt: 1000,-Ft + ÁFA
Külföldi könyvtárakból normál határidővel:
4500,- Ft/kötet

Hasznos adatbázisok könyvtárközi kölcsönzéssel kapcsolatban: ODR, MOKKA, konyvtar.hu, MATARKA, Nektár.

utolsó frissítés: 2014, január 23 - 16:20